Ordu Şubesi’nden Kan Bağışçılarına Madalya

10/12/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Kan Merkezi ve Ordu Şube Başkanlığı tarafından Ordu'da sürekli kan bağışında bulunan 50 kişiye, düzenlenen törenle madalya verildi.
 
Törene Ordu Valisi Seddar Yavuz, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Murat Yılmaz, Kızılay Ordu Şube Başkanı İlhan Sağesen ve bağışçılar katıldı.
 
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen madalya töreninde yaptığı konuşmada, Türk Kızılayı’nın devletin şefkat elini oluşturduğunu belirtti. Kızılayın Türk medeniyetini en iyi şekilde temsil ettiğini vurgulayan Yavuz, “Kızılay, bizim en önemli tarafımızın sevgi ve vermek olduğunu gösteren en önemli kurumlarımızdan birisidir. Özellikle son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gelişen bir Türkiye, hayır hizmetleri konusunda bir ivme kazanmıştır. Kızılay da Türkiye'yi her hayır hizmetinde en iyi şekilde temsil etmiştir." dedi.
 
Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar da Türkiye'de kan ihtiyacını büyük oranda karşıladıklarını belirterek, şunları söyledi: “Biz Türk Kızılayı olarak sizlerden aldığımız kanları bir aracı olarak alıyoruz. Sizlerden aldığımız kanları, yine bizlerin ve sizlerin yakınları olan hastalarımıza şifa olsun diye veriyoruz. İnsanlarımızın birçoğu bu konuda çok duyarlı. Devletin bütün kademeleri Kızılay'la birlikte olunca her şey güzel oluyor. Türk milletinin ihtiyacı olan kanı artık yüzde 95 üzerinde bir rakamla yerine getiriyoruz.”
 
Konuşmaların ardından 10 defa kan bağışında bulunanlara bronz, 25 defa kan bağışında bulunanlara gümüş ve 35 defa kan bağışında bulunanlara altın madalya verildi. Törende, Kızılayın çalışmalarına destek ve katkılarından dolayı Vali Yavuz'a, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar tarafından plaket takdim edildi.