Kızılay Gençliği Şehidine Sahip Çıktı

19/12/2017 Paylaş:   

Kızılay gönüllüleri, 15 Temmuz şehidi Türk Kızılayı Küçük Esat Şube Başkanı Serhat Önder’i şehit eden darbecilerin yargılandığı adliye önünde nöbet tuttu.
 
Şehidini yalnız bırakmamak ve ailesine destek olmak amacıyla Sincan’da oluşturulan adliye önünde bir araya gelen Kızılay gönüllüleri, duruşma esnasında dışarda nöbet tutarak şehidine sahip çıktı.
 
Kızılay Şehidi Serhat Önder (D: 21 Haziran 1975 – Ö: 15 Temmuz 2016)
 
15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesi hainlere karşı kendini siper eden kahramanlardan biri de Türk Kızılayı Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder’di. Genelkurmay Başkanlığı’nı ele geçirmeye çalışan hainlere “dur” demek için eşi ve iki çocuğuyla birlikte meydanlara indi. Genelkurmay Başkanlığı’na helikopterlerden bombardıman başlayınca eşi ve çocuklarını geride bırakarak, tereddüt etmeden sıcak bölgeye girdi. Hain kurşunların hedefi oldu. Şehadet haberi ertesi gün geldi. 21 Haziran 1975 tarihinde Almanya’nın Nürnberg kentinde ailesinin ilk çocuğu olarak dünyaya gözlerini açan Serhat Önder, bir yıl önce kesin dönüş yaptığı vatan toprağında, 15 Temmuz 2016 gecesi gözlerini yumdu. Geride bıraktığı ailesine son sözü “korkmayın” oldu.