Kilis Şubesinden “Soğuk Günün Sıcak Çocukları” Projesi

25/12/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Kilis Şubesi “Soğuk günün sıcak çocukları” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara mont dağıttı.
 
Şube Başkanı Mehmet Faruk Erdinç, “Soğuk hava şartlarında montsuz gezen çocukları tespit ederek hayırsever bağışçılarımızın da bizlere ulaştırmış oldukları bağışlarını ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Bağışçılarımıza teşekkür ediyor tüm hayırsever vatandaşlarımızı projemize desteğe davet ediyorum” dedi.
 
Şube “Hükümlülere Destek ve Yardım” projesi kapsamında ise, denetimli serbestlikten faydalanan ihtiyaç sahibi hükümlülere çeşitli yardımlarda bulundu. 12 hükümlüye Cumhuriyet Savcısı Taner Karacaoğlu ile Kilis Denetimli Serbestlik Müdürü Fikret Büyüktopcu'nun katılımıyla yardım dağıtımı gerçekleştirildi.
 
Bu tür projelerin kötü günler yaşamış insanların yeniden kazanılabilmesi adına önemli olduğunu dile getiren Şube Başkanı Erdinç, “Denetimli serbestlik şartıyla tahliye olan ihtiyaç sahibi hükümlülerimize, gıda ve hijyen malzemesi yardımında bulunduk. Geçmişte yaşananları unutmalarını ve bir daha kötü şeyler yaşamamalarını ümit ediyoruz” ifadeleri kullandı. Erdinç, projenin gelecekte daha geniş kapsamlı uygulanacağını aktardı.