Siirt Şubesi’nden Evi Yağıştan Zarar Gören Aileye Destek

02/01/2018 Paylaş:   

Yıl boyunca dünyanın dört bir yanına yardım ulaştıran Türk Kızılayı, şubeleri aracılığıyla da yurtiçindeki ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya çalışıyor. Bu kapsamda yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı Siirt Şubesi, evi aşırı yağışlardan dolayı çöken Coşkun ailesine sahip çıktı.
 
Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Soğanlı köyünde bulunan evleri aşırı yağıştan dolayı çöken ve baba ile iki oğlu yaşamını yitiren Coşkun ailesi sahipsiz bırakılmadı. Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık’ın da eşlik ettiği Kızılay ekibi, beraberinde götürdükleri buzdolabı, çamaşır makinesi, battaniye, ocak, vitrin, yatak, karyola, mutfak seti, temizlik malzemesi, giyim malzemeleri, kavurma konservesi ve market ihtiyaçlarını rahatlıkla alabilecekleri Kızılay kartı aileye teslim ettiler. Tanık ve beraberindeki ekip, daha sonra köy okulunda bulunan öğrencilere,  ayakkabı, bot, bere atkı ve çeşitli kışlık giysileri içeren malzeme dağıttılar.
 
Türk Kızılayının savaşta olduğu gibi barış dönemlerinde de yardıma muhtaç, darda olan kişilerin yardımına koştuğunu belirten Tanık “Kızılay olarak başı darda olan her insanın yardımına koşuyoruz. Olayın meydana geldiği tarihte de bu acılı ailemize yardımcı olmaya, yaralarını sarmaya ve acılarını sarmaya çalışmıştık. Bu günde, görüşlerini alarak bu ailemizin acil ihtiyaçlarını belirledik ve kendilerine bu yardımlarımızı ulaştırmaya geldik. Yapımı biten yeni evlerinde mutluluklar içerisinde yaşamalarını temenni ediyoruz.” dedi.
 
Üniversiteden Kan Bağışı
 
Siirt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bölümü ile birlikte organize edilen kan bağış etkinliği kapsamında Siirt Üniversitesi konferans salonunda ''Kan Bağışı ve Kök Hücre Bağışının Önemi'' konulu konferans düzenlendi. İki gün süren kan bağışı etkinliğinin ilk gününde Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık ve Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ümit Ekinci tarafından kan bağışı ve kök hücre bağışının önemi ile ilgili sunum gerçekleştirildi. Konferansa Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Şındak, üniversite hocaları ile üniversite öğrenciler katıldı. Konferans sonrasında ise üniversite hocaları ve öğrenciler tarafından kan bağışında bulunuldu.