Terme Şubesi'nden İdlib'e 5 Tır Yardım

05/01/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı Terme Şubesi ve Terme Tellioğlu Metal Sanayi öncülüğünde, Termeli işadamları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla toplanan 5 TIR yardım malzemesi İdlib’e gönderildi.
 
İçinde 130 ton un ve 5 koli ayakkabı bulunan, 5 TIR yardım malzemesi dualar eşliğinde Halep’e doğru yola çıktı. Türk Kızılayı Terme Şubesi, Terme Tellioğlu Metal Sanayi, Termeli işadamları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla toplanan yardım malzemeleri için uğurlama töreni düzenleyen Türk Kızılayı Terme Şubesi Başkanı Mehmet Aksuoğlu ile şube yönetim kurulu üyelerine Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Emniyet Müdürü Murat Elkılıç, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, şube yönetim kurulu üyeleri, hayırsever iş adamları Mustafa Tellioğlu, Hüseyin Tellioğlu, Sabri Alemdar ve Metin Aslan eşlik etti.
 
Hayırseverlere Teşekkür
 
Yapılan törende konuşma yapan Belediye Başkanı Kul, "Ne mutlu bize ki Terme'de veren el durumundayız. Özellikle Tellioğlu ve Kızılay ailesine çok teşekkür ediyorum. Araçları Kızılay temin ediyor. İçindeki gıdaları da Tellioğlu ailesi önderliğinde hayırseverlerimiz gönderiyor. Bu TIR'lar hayırlısıyla Terme'den çıkacak ve Suriye’nin İdlib şehrine gidecek. Bu yardıma katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Rabbim sizden ve bu aziz milletimizden razı olsun. Cenab-ı Allah, Suriye'deki kardeşlerimize bir an önce kurtuluşu nasip etsin" şeklinde konuştu.
 
“Yardıma koşmaya devam edeceğiz”
 
Türk Kızılayı olarak dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olanlara yardıma koşmaya devam edeceklerini dile getiren Terme Şubesi Başkanı Mehmet Aksuoğlu ise "Bir insanı bile kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir. Bu yardımı çok değerli buluyorum. O bölgeye yapılan yardım bizim için bir mecburiyet ve zarurettir. Bu hayır kervanına destek olan halkımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.