Genel Müdür Altan İdlib'teki Çalışmaları Yerinde İnceledi

15/01/2018 Paylaş:   

 
İdlib-Hama sınırında yaşanan çatışmalardan kaçıp kuzeydeki güvenli bölgelere sığınan Suriyeliler için inşa edilen yeni kamp alanında Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan incelemelerde bulundu.
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile birlikte İdlib’in Kelbit bölgesinde bulunan alanda kurulumu devam eden çadırkenti ziyaret eden Genel Müdür Altan, çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.
 
Çatışmaların devam ettiği bölgelerden göç eden insanlarla sohbet eden, ihtiyaçları konusunda bilgi alan Altan, Türkiye’nin dün olduğu gibi bundan sonra da mazlumların yanında olacağı mesajını verdi.
 
3 bin kişilik kamp
 
Genel Müdür Altan, saldırılar sonucunda İdlib'in kuzeyine gelen kişi sayısının 220 bine ulaştığını aktararak, şunları söyledi: “Kızılay olarak AFAD ile birlikte İdlib'in Kelbit köyünde göç edenler için kamp kurduk. Kamp 3 bin kişilik olacak, önümüzdeki hafta hazır olacak. Kızılay olarak ayda 3 bin 500 aileye gıda yardımı ulaştırıyoruz. Giyim mağazalarından 15 bin kişiye kıyafet yardımında bulunduk. Günlük 35 bin ekmek olan dağıtımımızı 70 binin üzerine çıkardık.”