Kınık’tan Başkanı Olduğu IFRC Ofisine İlk Ziyaret

15/01/2018 Paylaş:   

Geçtiğimiz Kasım ayında Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) Avrupa Bölge Başkanı seçilen Dr. Kerem Kınık, bölge ofisinin bulunduğu Budapeşte’de ilk toplantısını gerçekleştirdi.
 
Kızılayı insani yardım sektörünün en büyük oyuncularından biri yapmak için büyük çaba gösteren, IFRC Başkan Yardımcılığı ile büyük bir başarıya imza atan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, IFRC Avrupa Bölgesinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak bölge ofisine ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz, Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük ve Uluslararası İlişkiler Müdürü Kaan Saner ile birlikte Avrupa Bölge Ofisi çalışanlarıyla bir araya gelen Kınık, ofis çalışanlarıyla tanıştı, yeni döneme ilişkin neler yapılacağını masaya yatırdı.
 
Dünyada yaşanan insani krizlere müdahale konusunda IFRC Avrupa Bölge ofisinin daha aktif bir rol oynayacağını, yeni yönetim kurulunun yeni vizyon çerçevesinde hareket edeceğini, ofis çalışanlarının bu önemli rolde üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklarına inandığını kaydeden Kınık, Avrupa Bölgesine bağlı ulusal dernekler ile iletişimi artırmaya yönelik çalışmalara da ağırlık verileceğini sözlerine ekledi.