Beşizlere Kilis Şubesi Sahip Çıktı

16/01/2018 Paylaş:   

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan, beşizleri olan 7 çocuklu Ahmed ailesine Türk Kızılayı Kilis Şubesi gıda, kıyafet, ayakkabı, battaniye, temizlik ve mutfak malzemesi yardımında bulundu.
 
Anadolu Ajansının (AA) "Beşizleri olan 7 çocuklu Suriyeli ailenin yaşam mücadelesi" başlıklı haberine duyarsız kalmayan Şube, terör örgütü DEAŞ'ın saldırısında mağdur olan ve evlerini terk ederek Türkiye'ye sığınan aileyi ziyaret edip, yardımları ulaştırdı.
 
Şube Başkanı Mehmet Faruk Erdinç, medyada çıkan haberlerin ardından harekete geçerek aileyi ziyaret ettiklerini söyledi. Beşizleri olan babanın çalışmadığını ve evde birçok eksikler olduğunu anlatan Erdinç, “Bugün de hayırseverlerimizin desteğiyle tespit edilen ihtiyaçları getirdik. Çocuklarımıza, ayakkabı ve kıyafet, ailemize ise mutfak seti battaniye ve hijyen setlerini teslim ettik” dedi.
 
Suriyeli baba Cemil el-Ahmed ise “Allah razı olsun. Türkiye en zor zamanımızda bizlere kapısını açtı. Bugün de Türk Kızılayı ziyaretimize gelerek yardımda bulundu. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.