Ahıska Türklerine Gıda Yardımı

19/01/2018 Paylaş:   

Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkü ailelere ilk günden bu yana yardımda bulunan Türk Kızılayı, yeni yılda da yardımlarını sürdürdü. Yaklaşık 600 aileye gıda yardımı yapıldı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Binali Yıldırım'ın koordinasyonuyla Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkü yaklaşık 600 aileye gıda yardımı yapıldı. Yardım dağıtımına Şube Başkanı Ferit Bayata, Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük ile Göç ve Mülteci Hizmetleri Müdürü Bayram Selvi de katıldı.
 
İçerisinde 20 çeşit kuru gıda bulunan yardım paketleri 10 kişilik ekip tarafından, 3 gün içerisinde dağıtıldı.
 
Yardımlar devam edecek
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, Ahıska Türklerine ilk günden bu yana gerek Şube, gerekse Genel Merkez kanalıyla destek olunduğunu, ihtiyaçlarını karşılama noktasında gayret gösterildiğini belirtti. Yardımların 2018 yılı içerinde de devam edeceğini ve ilk parti yardımın yaklaşık 600 aileye dağıtıldığını kaydeden Küçük, ailelerle birebir görüşerek de ihtiyaç tespiti yapıldığını sözlerine ekledi.
 
Ahıska Türkü Alim Şahbaz da “Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile yardımlarda emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bize çok iyi bakıyorlar, her eksiğimizi tamamlıyorlar” dedi.