Kızılay'ın El Uzattığı Çocuklardan Emine Erdoğan'a Mektup

22/01/2018 Paylaş:   

Kızılay ve MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Arakan, Etiyopya ve Suriye'deki ihtiyaç sahiplerinin yararına 'Mazlum Coğrafyalara Umut Olmak' temalı program düzenledi.
 
Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın ev sahipliğinde İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde düzenlenen programa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve birçok davetli katıldı. Programda Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Emine Erdoğan'a Suriyeli çocukların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan'a yazdıkları mektupları hediye etti.
 
“Duyarlı, cömert bir milletimiz var”
 
Sözlerine, "Arakan, Etiyopya ve Suriye'deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için bir fitili ateşlediniz. Bize düşen bu aydınlığı büyütmektir" diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, “Dinimiz bize hayırda yarışmayı ve aynı zamanda hayrı geciktirmemeyi öğütler. Bu tavsiye bize hayrın nerede olduğunu bilme sorumluluğu yükler. Bilmenin sorumluluğu ise kalbimizi mazlumlara açmaktır. Afrika'daki açlıktan, Suriye'deki zulümden, Arakan'daki gelişmelerden haberdarsak, yapmamız gereken elimizdekini paylaşmaktır. Ne mutlu ki bu konuda duyarlı, cömert bir milletimiz var. Önemli olan bu hasbi ruhları örgütleyebilmektir. Yardım bekleyen eli, bizim müsait olduğumuzda değil, muhatabımızın ihtiyaç duyduğu anda tutmak son derece değerlidir. İşte sivil toplum kuruluşlarımız bu nedenle varlar. Yüce gönüllü milletimizin hayırlarını doğru planlayarak, ihtiyaç sahiplerine zamanında ulaştırmak için varsınız. Kızılay'ımız başta olmak üzere MÜSİAD gibi hayra koşan hayırda yarışan kuruluşlarımız, mazlumlara uzanan kollarımızdır. MÜSİAD ve Kızılay işbirliği ile gerçekleşen bu hayır yemeği, tanıyıp bilmesek de dinimizin bize kardeş kıldığı insanlara uzatılan dostluk eli olacaktır." dedi.
 
“Hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle mazlumun ihtiyacını karşılıyoruz”
 
Dünyanın dört bir yanında yardım faaliyetleri gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da, "Her yıl, 3,5 milyon bebeği sadece açlıktan dolayı kaybediyoruz. Bu adaletsiz dünya da 4 milyar ton gıda üretiyoruz, 1,3 milyon ton gıdayı hiç kullanmadan çöpe atıyoruz. Hepimize yetecek kadar yer var. Savaşacak bir durum yok ama maalesef insanlık tamahkar başkasının hakkını kendi hakkı gibi görüyor ve elini uzatıyor. Bizde Kızılay olarak bu insafsızlığa sessiz kalmıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle mazlumun ihtiyacını karşılıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım ise "Sizlerin verdiği destekle, ayaktayız ve büyüyoruz. Ruhumuzun fırtınası, her yardım kampanyası sonrasında daha da büyüyor. Yan yana, sırt sırta vererek, iyilik mücadelemizde yeni yollar bulup mazlumun yanında, karanlıkla savaşmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.