Bafra Şubesinden Kan Bağışçılarına Madalya

29/01/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı Bafra Şubesi ve Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından kan bağışçılarını onurlandırmak amacıyla madalya töreni düzenlendi.
 
Törene Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
 
Törende yaptığı konuşmada, yakın zamanda Bafra’ya yakışır bir Kan Merkezi’nin açılışını gerçekleştireceklerinin müjdesini veren Şube Başkanı Osman Genç, “Türk Kızılayı olarak yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte uzun bir zamandır yaptığımız istişareler sonucunda kan bağışçılarımızın yorulmadan kolay ulaşabilecekleri bir yerde özellikle bayan kardeşlerimizin daha rahat ve hijyenik bir ortamda kan bağışında bulunabilmeleri için Bafra’ya bir kan merkezi açma ihtiyacı hissettik. Arkadaşlarımızla birlikte bir takım girişimlerde bulunduk ve bu konuyla ilgili olarak Bafra Belediye Başkanımız Zihni Şahin’i ziyaret ettik ve kendisine durumu izah ettik. Sağolsun oda bizi kırmadı ve Belediyemizin hemen yanında bulunan bir yeri kan merkezi olarak kullanabileceğimizi söyledi. Akabinde yine Gazeteci Hasan Davran ağabeyimizin girişimleriyle Bafralı olan bir bağışçıya ulaştık. İş adamı Cengiz Baygül beyle yaptığımız telefon görüşmeleri sonucunda Kan Merkezimizin restorasyonunu yapma sözünü aldık. Emeği geçen herkese ve bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından düzenlenen madalya töreninde 10’un üzerinde kan bağışında bulunan kan bağışçılarına, katılan protokol üyeleri tarafından madalyaları takdim edildi.