Kızılay İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

29/01/2018 Paylaş:   

Dünyanın dört bir yanındaki yardıma ihtiyacı olan herkes için uzman ekipleriyle çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, yurtiçinde de tespit ve yardım faaliyetleri yürütüyor. Rutin ihtiyaç tespiti çalışması yürüten Kızılay ekiplerine eşlik eden Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ de ihtiyaç sahipleriyle bir araya geldi.
 
Batman’da ev ziyaretleri yaparak vatandaşların sorunlarını, taleplerini ilk ağızdan dinleme fırsatı bulan Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, ihtiyaçların giderilmesi için sık sık not aldı.
 
"Vatandaşlarımızın ihtiyacı kalmayana kadar çalışacağız"
 
Özellikle ev hanımlarının sosyo-ekonomik, psikolojik ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi konusunda ihtiyaç sahipleri için gerekli adımların atılacağını ifade eden Sabahattin Tezdiğ, “Batmanlı hemşerilerimizin evlerine birebir yaptığımız ziyaretlerimizde oldukça sıcak karşılandık. Batman'da bulunduğum süre içerisinde daha güzel neler yapabiliriz? Sorusunun yanıtını aradık. Vatandaşlarımızın güler yüzlülüğü, sıcakkanlılığı bu kış gününde içimizi ısıttı. İhtiyaç sahiplerinin eksikliklerinin giderilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyacı kalmayana kadar da çalışacağız.” ifadesinde bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşlarına Ziyaret

Batman’da bulunan sivil toplum kuruluşlarına da ziyaret gerçekleştiren Tezdiğ, Ortopedik, Zihinsel, Engelsiz Yaşam ve Görme Engelliler dernek Başkanlarıyla bir araya geldi. Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Fatma Zehra Atay, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Gezici, Engelsiz Yaşam Derneği Beyhan Özgelen ve Görme Engelliler Şube Başkanı Adnan Sapancı ile Türkiye genelinde olduğu gibi Batman’da da engellilerin sıkıntılarına çözüm odaklı bilgi alışverişinde bulunduğunu kaydeden Tezdiğ, engelli vatandaşların sorunlarını dinleyerek dün olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.