Kızılaykart Çalışanlarına Eğitim

05/02/2018 Paylaş:   

Kızılaykart-SUY (Sosyal Uyum Yardımı) Programı 1.2 milyon yararlanıcı sayısına yaklaşırken, daha iyi hizmet verebilmek adına programa atanan personellerin eğitimlerine de devam ediliyor.
 
Ülkemizdeki geçici koruma altında yaşayan yabancılara yönelik Türk Kızılayı ve WFP (Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı) uygulama ortaklığında, AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve ECHO (Avrupa Komisyonu İnsani Yardım ve Sivil Koruma Birimi) koordinasyonunda yürütülen Kızılaykart Sosyal Uyum Yardımı Programı, dünyadaki en geniş kapsamlı nakit temelli destek programlarından biri olarak dikkat çekiyor. Hizmet kalitesini attırmaya yönelik çalışmalarına devam eden Kızılay, programa atanan yeni personellerin oryantasyonuna yönelik olarak tasarlanan iki gün süreli dış erişim eğitimini, 45 personelin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirdi.
 
Yararlanıcılar ve ilgili kurumlarla en yoğun teması gerçekleştirilen dış erişim ekipleri eğitim kapsamında, dış erişim çerçevesi, usül esasları, yönergeleri, makam, yararlanıcı ve ofis ziyaretlerindeki davranış kuralları ile raporlama konularında bilgilendirildi. Eğitim gerçekleştirilen takım ve vaka çalışmalarının değerlendirmeleri ile sona erdi.