Kızılay Özel Eğitim Sınıfları’nın Sayısı 107 Oldu

06/02/2018 Paylaş:   

Özel eğitim ve desteğe gereksinim duyan çocukların akranları ile aynı okula devam edebilmeleri için 2013 yılından bu yana çaba gösteren Türk Kızılayı, bu güne kadar 107 sınıfın tefrişatını gerçekleştirdi.
 
“Sen Çok Özelsin” diyerek yola çıkan, hayırseverlerin desteğiyle özel eğitim sınıfları tefriş ederek özel çocukların kullanımına sunan Türk Kızılayı 107’inci sınıfını Samsun Canik Yüzüncüyıl İlkokulu’nda açtı.
 
2013 yılında hayata geçirdiği projeyle bu güne kadar 44 ilde bin 152 çocuğa daha iyi şartlarda özel eğitim alma imkanı tanıyan Kızılay, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında en anlamlı köprülerden birini kurmuş oldu.
 
Sınıflar modernize ediliyor
 
Kızılay şubelerinin tespitlerini ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin talebini değerlendirdikten sonra tefrişat çalışmaları yapan Kızılay, sınıflara el-göz koordinasyon, motor beceri geliştirmeye yönelik renkli, sesli, dokunarak öğrenmeyi-kavramayı hedefleyen çeşitli eğitici materyaller ve donanım malzemelerini kazandırmaktadır.
 
Özel eğitime ihtiyaç duyan daha fazla çocuğa destek için https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisYap/10/ozel-egitim-siniflari-sartli-bagisi sayfasını ziyaret ederek bağışta bulunabilirsiniz.