Çocuk Panayırıyla 716 Çocuğun Yüzü Güldü

15/02/2018 Paylaş:   

Kentlerde yaşayan başta Suriyeliler olmak üzere pek çok sığınmacıya 2015 yılından beri psikolojik destek, koruma, geçim kaynağı geliştirme ve sosyal uyum desteği sağlayan Türk Kızılayı Toplum Merkezleri’nden Adana Toplum Merkezi, 716 çocuk için Çocuk Panayırı düzenledi.

Yeni eğitim-öğretim döneminde çocukların motivasyonlarını artırmak amacıyla Adana Semiha Uruninandı Geçici Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte 3 adet şişme oyun parkı kuruldu, çocuklar için pamuk şeker ve patlamış mısır standları oluşturuldu.
 
Suriyeli çocuklar Türk Kızılayı Toplum Merkezi çalışanlarıyla, gönüllüleriyle ve organizatörlerle birlikte oyun parkında keyifli vakit geçirdiler, palyaço ile fotoğraf çektirdiler; yüz boyama etkinliğine katıldılar, düzenlenen ses yarışması ile de yeteneklerini sergilediler.
 
Etkinliğin sonunda çevre bilincinin aşılanması amacı ile etkinlikte görevli olan herkes ve etkinlik katılımcıları çocuklar hep birlikte çevre temizliği gerçekleştirdiler.
 
Türk Kızılayı Toplum Merkezleri, ülkemizde yaşayan yabancı çocukların ve gençlerin toplumumuzla sosyal uyumunu sağlamak amacıyla pek çok aktivite düzenliyor, onların kendilerini geliştirmelerine, iletişim kurmalarına; aynı zamanda da eğlenmelerine olanak veriyor. Türkiye’de 12 farklı merkezi ile hizmet veren Türk Kızılayı Toplum Merkezleri’nin 13.sünün açılışı önümüzdeki günlerde Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek, ardından Mardin ve Kayseri Toplum Merkezleri açılacak. 
 
2017 yılı itibari Aralık sonu itibari ile Toplum Merkezleri’nin Sosyal, Kültürel ve Uyum faaliyetlerinden 48.430 kişi yararlandı.