Haber Arşivi

5 / 4
16/02/2018

Türk Kızılayı’ndan Güney Sudan Kızılhaçı’na Destek

Güney Sudan’daki insani yardım çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, gerçekleştirilen işbirliği anlaşmasıyla Güney Sudan Kızılhaçı’na da destek olacak.
 
Dünya’nın dört bir tarafındaki yardım faaliyetleriyle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Güney Sudan Kızılhaçı’yla işbirliği anlaşması yaptı. Güney Sudan Kızılhaçı yerleşkesinde düzenlenen ve ICRC, IFRC ile diğer ulusal derneklerin temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte işbirliği anlaşması Türk Kızılayı Delegasyon Başkanı Aydın Özdemir ve Güney Sudan Kızılhaçı Genel Sekreteri John Lobor tarafından imzalandı.
 
450.000 Dolarlık Üç Proje Gerçekleştirilecek
 
Türk Kızılayı, Güney Sudan Kızılhaçı’yla imzaladığı işbirliği anlaşması kapsamında altı aylık süre içerisinde 450.000 Dolar tutarında üç projeyi hayata geçirecek. Anlaşmayla Güney Sudan Kızılhaçı’nın ülke genelindeki kapasitesini geliştirmesine yönelik katkı sağlanacak, ihtiyaç duyulan bölgelerde su kuyuları açılarak temiz su ihtiyacı karşılanacak ve hijyen konusunda Güney Sudan halkına bilinçlendirme eğitimleri verilecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ