Kızılay’ın Yeni Mobil Kan Bağış Aracı Hizmete Girdi

16/02/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı Safranbolu Şubesi tarafından Karabük genelinde başlatılan bağış kampanyası ile alınan tam donanımlı mobil kan bağış aracı törenle Türk Kızılayı’na teslim edildi.
 
Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için “Ulusal Kan Temini Projesi”ni yürüten Kızılay, kan bağışı araçlarını hizmete sokmaya devam ediyor. Bu kapsamda bağışçıların desteğiyle alınan mobil kan bağışı aracı Karabük Kan Bağış Merkezi’ne teslim edilerek hizmete girdi. Türk Kızılayı Safranbolu Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen teslim törenine Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu,  şube başkanları, bağışçılar, Kızılay gönüllüleri ve çok sayıda davetli katıldı.

"Kan verme işine özen gösterelim"

Bir insanın bir dakika sonra kana ihtiyacı olabileceğini belirten Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, "İlk önce kendimize, sonra tüm insanlık adına lütfen kan verme işine özen gösterelim. Desteklerinden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu

"Aracın alınmasında katkı sağlayan hayırseverlere teşekkürler"

Kan ihtiyacını giderme konusunda gönüllü kan bağışçılarının büyük önem arz ettiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise, Türk Kızılayı’nın yıllık yüzde 200 - 300 civarında bir büyümeye sahip olduğunu, dünyanın dört bir tarafında ekiplerin çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Vatandaşları ihtiyacın dışında da kan bağışlamaya davet eden Tan, mobil kan bağış aracının alınmasında katkı sağlayan hayırseverlere teşekkürlerini ifade etti.

Kızılay ülke genelinde 18 Bölge Kan Merkezi, 66 Kan Bağış Merkezi ve 150’den fazla mobil kan bağış aracı ile hizmet veriyor.