Kızılay Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü

22/02/2018 Paylaş:   

Yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı Samsun Şubesi ile Canik Şubesi, hayırseverlerin bağışladığı giyim malzemesi ve ayakkabılarla Samsun’daki öğrencilerin yüzünü güldürdü.
 
Yakakent Karaaba ilk ve ortaokulunda gerçekleştirilen yardım programına Samsun Şubesi Başkanı Dr. Habib Demirel ve Canik Şubesi Başkanı Hatice Örs’ün yanı sıra Yakakent Kaymakamı Selin Sarı, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Yakakent İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, Yakakent İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Murat Oral,  İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Demir, Emniyet Amiri Murat Sarı, Fatih İmam Hatip Lisesi Müdürü ile öğrencileri ve Kızılay Gençlik Kolları katıldı.
 
Ayrıca Canik Fatih İmam Hatip Orta Okulu öğrencilerinin hazırladığı Ören Elller Yürek Isıtır projesi kapsamında bağışladıkları şapka ve atkılar da öğrencilere hediye edildi.
 
“Daha fazla yardım için destek bekliyoruz”
 
Birçok yardım severin bağışlarının Türk Kızılayı vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını belirten Samsun Şubesi Başkanı Dr. Habib Demirel  “Türk Kızılayı olarak, belirli zamanlarda özellikle köy okullarımıza kıyafet, mont ve ayakkabı gibi yardımları ulaştırmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenciye ulaşabilmemiz için hayırsever vatandaşlarımızdan ve iş adamlarımızdan destek bekliyoruz.” dedi.