Daha Fazla İyilik İçin Bağış Çalıştayı

22/02/2018 Paylaş:   

Yardımseverlerden aldığı bağışlar ile insani yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, bir yandan da bağışlarını artırabilmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu etkinlikler kapsamında düzenlenen Gayrimenkul Bağış Kazanım Çalıştayı'na Konya ev sahipliği yaptı.
 
Türk Kızılayı'nın 15 büyükşehir Şubesi, gayrimenkul bağışlarının artırılması ve bu bağışlar sayesinde yeni iyilik öykülerine imza atılabilmesi amacı ile Konya'da buluştu. Genel Müdürlük Bağış Yönetimi Müdürlüğünün koordinasyonu ve Konya Şubesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Gayrimenkul Bağış Kazanım Çalıştayı'na Genel Merkez Yönetim Kurulunu temsilen Genel Sekreter Hüseyin Can ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan da katıldı.

Çalıştayda katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştiren Genel Sekreter Hüseyin Can, hayırseverlerden sağlanan gayrimenkul bağışlarının Kızılay'ın çalışmalarının devamlılığı için gerekliliğine dikkat çekerken, bu bağışların artırılması noktasındaki çalışmalara Şubelerin katılımının önemine vurgu yaptı. Gayrimenkul bağışçılarına sağlanan hizmetler konusunda Yönetim Kurulunun, Şubeleri destekleme noktasında kararlılığını ifade eden Hüseyin Can, en fazla gayrimenkul bağışı alan ve çalıştaya ev sahipliği yapan Konya Şubesi Başkanı Kemal Gödeneli’yi plaketle onurlandırdı.

Etkinliğe katılan Türk Kızılayı Şubelerinin deneyimlerini paylaştığı ve gayrimenkul bağışı konusundaki gelişim noktalarını tartıştığı çalıştaydan elde edilecek veriler, Bağış Yönetimi Müdürlüğü tarafından rehber bir dokümana dönüştürülerek Türk Kızılayı şubelerine yaygınlaştırılacak.