Kızılay’ın Bir Şubesine Daha Yeni Hizmet Binası

25/02/2018 Paylaş:   

Dünyanın dört bir yanındaki yardım çalışmalarının yanı sıra hizmet birimlerinin standardizasyonu da yapmaya devam eden Türk Kızılayı, Kırklareli Şubesi için yapılacak olan yeni hizmet binasının temelini düzenlenen törenle attı.
 
Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi Başkanı Ruhan Uzunlar Altınel’in ev sahiplinde düzenlenen temel atma törenine Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım, Başbakan Binali Yıldırım'ın kızı ve Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkan Vekili Büşra Yıldırım Köylübay’ın yanı sıra Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ve çok sayıda davetli katıldı.
 
"Türk Kızılayı dünyanın her yerinde"      
 
Türk Kızılayı'nın dünyanın her yerinde en iyi şekilde var olduğunu belirten Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kızılay’ın her türlü afette ve savaşta insanlara yardımcı olmak, onların ihtiyaçlarını millet, ırk ve din ayrımı gözetmeksizin karşılamak üzerine kurulmuş bir cemiyet olduğunu kaydetti. Türk Kızılayı'nın dünyanın en etkin, insanlara fayda sağlayan sivil organizasyonlarından biri olduğunu vurgulayan Minsolmaz, "Devlet ve siyaset var, bir tarafta da dernekler vakıflar cemiyetler ve odalar var. Bunların hepsinin de varlık amacı tartışmasız milletin ta kendisi. Bunların hepsi zor zamanlarda, savaşta, hastalıklarda, sıkıntılı zamanlarda, insanlar için var. Afetlerde yardım yapılanmalarının ve örgütlenmelerinin ne kadar hızlı hareket ettiğini görüyoruz." diye konuştu.
 
Türk Kızılayı'nın kurulduğu günden bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamaya yönelik çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Vali Çiftçi ise, Türk Kızılayı'nın sosyal refahın gelişmesi, yoksul insanların barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi birçok faaliyetlerde bulunduğunu ifade etti.
 
Konuşmaların ardından, dualar eşliğinde tesisin temeli atıldı.