Kızılay'ın Yeni Kan Bağış Merkezi Bafra'da Açıldı

25/02/2018 Paylaş:   

Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamımı karşılama noktasında kendisini sürekli geliştiren Türk Kızılayı, Samsun’un Bafra ilçesinde belediye ve bir iş adamının desteğiyle yapımı tamamlanan yeni kan alma birimini törenle hizmete sundu.
 
Bafra Şubesi Başkanı Osman Genç’in ev sahipliğinde, İstanbul’da yaşayan iş adamı Cengiz Bayün’ün malzeme desteği verdiği, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından da yer tahsisi yapılan kan alma biriminin açılış törenine Genel Sekreter Hüseyin Can’ın yanı sıra Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Karadeniz, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kızılay şube başkanları, Kızılay gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.
 
“Kızılay’a desteğimiz her zaman sürecektir”
 
Bu mutlu günü hep birlikte yaşadıklarını belirten hayırsever iş adamı Cengiz Baygün, “Birgün telefonum çaldı. ‘Ben Bafra’dan arıyorum, Kızılay Başkanı Osman Genç’im’ dedi. ‘Bafra’da bir Kızılay Kan Merkezi yapılması için yardımda bulunabilir misiniz’ dedi. Kendilerine verdiğim cevap ise ‘ne gerekiyorsa hiç çekinmeden, düşünmeden yapın’ oldu. Osman Genç ve yardımcılarının üstün gayretiyle bugüne gelmiş bulunuyoruz. Kızılay’a desteğimiz her zaman sürecektir.” dedi.
 
“Bağışçımıza teşekkür ediyoruz”
 
Hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine hizmet sunulduğunu hatırlatan Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, “Nerede bir ihtiyacı olan bir insan varsa ona mutlaka ulaşmaya çalışıyoruz. Bağışçımıza teşekkür ediyoruz. Bizim her bölgenin kan hedefleri var. Samsun’daki yıllık kan hedefimiz 106 bin ünite” şeklinde konuştu.
 
“Hizmet etmeye gayret edenlerin yanındayız”
 
Kızılay Şubesi yöneticilerinin çok büyük bir çaba içinde olduklarını vurgılayan Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, “Kızılay şubemiz ilçenin üzerinde hizmetler yapmaya gayret ediyorlar. Gayret eden insanların da kaymakamlık ve belediye olarak yanlarındayız. Elimizden gelen gücümüz nispetinde desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can tarafından Cengiz Baygün ve Belediye Başkanı Zihni Şahin’e birer plaket verildi. Plaket töreninin ardından Bafra Kan Alma Birimi’nin açılışı yapıldı.