Haber Arşivi

5 / 5
02/03/2018

Deprem Haftası’nda Güvenli Yaşam Eğitimi

Yıl boyunca birçok eğitim programı düzenleyen, hemen her gruptan öğrenciye güvenli yaşam eğitimi veren Türk Kızılayı, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ülke genelinde bir eğitim çalışması başlattı.
 
Türk Kızılayı Eğitim Hizmeti Müdürlüğü tarafından organize edilen ve yerelde şubeler tarafından verilen güvenli yaşam eğitimi almak isteyenler Kızılay’ın şube başkanlıklarına başvurabilir. Güvenli Yaşam Eğitim materyallerine ise https://www.kizilay.org.tr/KizilayMedya/KizilayYayinlari adresinden ulaşılabilir.
 
1 Milyon Kişiye Eğitim Verildi
 
Vatandaşları afete karşı bilinçlendirmek için uzun yıllardır eğitim programları düzenleyen Türk Kızılayı, Güvenli Yaşamı Öğreniyorum Öğrenci ve Öğretmen kitapları ile yaklaşık 1.000.000 öğrenci ve öğretmene ulaştı. Güvenli Yaşamı Öğreniyorum Sınıf Takvimleri ile 81 ilde 1.105.000 sınıfa, Aycan ve Aykız’ın Maceraları Kitabı ile 6.000 çocuğa ulaşan Kızılay, 10.000 öğrenciye de boyama kitabı dağıttı.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ