Giresunlu Öğrencilerden Örnek Davranış

06/03/2018 Paylaş:   

Giresun’daki Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, örnek bir davranış sergileyerek tasarruf amacıyla biriktirdikleri paranın bir kısmını Kızılay’a bağışladı.
 
Tasarruf etmek amacıyla Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan kumbarada para biriktiren öğrenciler, biriken paranın 900 Lirasını Kızılay’a bağışlayarak yaşıtlarına örnek oldular. Kumbarada para biriktiren 80 öğrenciyi temsilen 9 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte bankaya giderek yanlarındaki 900 lirayı Kızılay'ın Arakan, Halep, Suriye, Gazze, Tekerlekli Sandalye, Afet Çadırları, Terör Mağdurları, Gıda Yardımı, Özel Eğitim Sınıfları bağış hesaplarına yatırdılar. Öğrenciler bankadan aldıkları bağış makbuzlarını da sınıf panolarına astılar.
 
Öğrencileri hayata karşı da bilinçlendirmek için çalıştıklarını belirten Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gürhan Cabbar, “Kumbara etkinliğimizle öğrencilerimizi, tüketim kültüründen, tasarruf etme kültürüne yöneltmek istedik. Aynı zamanda sadece kendilerini düşünen bireyler olmamalarını, yardıma ihtiyacı olan insanlar olduğunu fark eden ve bu insanlar için bir şeyler yapmak isteyen ve yapan bireyler haline gelmelerini sağlamak istedik.” dedi.