Maher Zain’den Kızılay’ın Bangladeş’teki Çalışmalarına Destek

07/03/2018 Paylaş:   

Lübnan asıllı İsveçli dünyaca ünlü şarkıcı Maher Zain, Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kampları ziyaret ederek Türk Kızılayı’nın bölgede yürüttüğü yardım çalışmalarına katıldı.
 
Türk Kızılayı’nın uluslararası insani yardım çalışmalarına daha önce de destek olan, Somali’de yaşanan açlığa ve insani drama dikkat çekmek için Kızılay’ın daveti üzerine bölgeye giden dünyaca ünlü şarkıcı, söz yazarı ve müzik yapımcısı Maher Zain, bu defa Arakanlı Müslümanların yaşadığı drama dikkat çekmek için Bangladeş’teydi.
 
Arakanlı göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Bangladeş’teki Cox’s Bazar’a giden Maher Zain, Türk Kızılayı’nın bölgede yürüttüğü insani yardım çalışmalarına da katıldı. Balukhali kampında gerçekleştirilen gıda ve hijyen seti dağıtım çalışmalarına eşlik eden ve Türk Kızılayı gönüllüsü olarak ihtiyaç sahiplerine yardım malzemelerini dağıtan Zain, Kızılay’ın büyük bir özveri ile sürdürdüğü insani yardım çalışmalarını dünya kamuoyuna anlatmak için aracı olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.