Terörden Temizlenen 18 Bölgeye Kızılay Yardım Ulaştırdı

12/03/2018 Paylaş:   

Zeytin Dalı Operasyonu ile her geçen gün daha fazla yerleşim yeri terörden arındırılıyor. Terör unsurlarından temizlenen yerleşim yerlerindeki sivillere “Şefkat Nöbeti” sloganıyla yardım çağrısı yapan Türk Kızılayı son olarak Cinderes’in Nasriye köyüne yardım eli uzattı.
 
Terör unsurlarından temizlendikten sonra insani yardım operasyonunun planlandığı Nasriye köyüne, ilk etapta gıda ve hijyen malzemesi ulaştırıldı. Yaklaşık 270 sivilin yaşadığı yerleşim yerindeki dağıtıma Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Hüseyin Can ve Genel Müdür Dr. İbrahim Altan da eşlik etti.
 
Kızılaycıları köyün girişinde alkışlarla, çiçeklerle karşılayan çocuklar, kadınlar başta olmak üzere tüm köy, yardımlarından dolayı Türk halkına teşekkür etti.
 
“Yardımlarımız artarak devam edecek”
 
Uzun süredir terörün gölgesinde, zor şartlarda yaşayan, gıdaları tükenmek üzere olan Nasriye köyü ile birlikte Zeytin Dalı Harekatı bölgesindeki toplam 18 yerleşim yerine insani yardım ulaştırılmış olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, “Kızılay olarak 7 yıldır Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatıyoruz. Afrin’in terör unsurlarından temizlenmesine yönelik başlatılan operasyonu da yakından takip ediyor, sivillerin insani ihtiyaçlarını hızla karşılamaya çalışıyoruz. İnşallah en kısa zamanda askeri operasyon tamamlanır ve uzun süredir terörün gölgesi altında yaşayan tüm insanlara yardım ulaştırırız” dedi.
 
Genel Sekreter Hüseyin Can ise, terörden arındırılan bölgelerdeki insanlara daha fazla yardım ulaştırabilmek için başlatılan Şefkat Nöbeti’nin başarıyla devam ettiğini belirterek, “Türkiye’nin her yerinden Şefkat Nöbeti’ne destek var. Kimi şehit düşen evladı için, kimi bir yakını için bağışta bulunuyor. İhtiyaç sahiplerine daha fazla yardım için yaptığımız bu çağrıya herkesin katkı vermesini diliyorum” diye konuştu.