Maden Suyu Üreticilerine Kızılay'dan Ev Sahipliği

14/03/2018 Paylaş:   

Dünyada iyilik için içilen ilk ve tek maden suyunun üretim ve dağıtım çalışmalarını yürüten Kızılay Mineralli Su İşletmeleri, yaza hazırlık çalışmaları kapsamında Maden Suyu Üreticileri Derneği (MASUDER) üyeleriyle Erzincan’da bir araya geldi.
 
Türk Kızılayı Erzincan Mineralli Su Fabrikası’nda toplanan Maden Suyu Üreticileri Derneği (MASUDER) üyeleri madensuyunun faydalarını aktarma konusunda görüş alışverişinde bulundu.
 
“Vatandaşlarımıza bol bol doğal maden suyu içmelerini tavsiye ediyoruz”
 
İnsanların bilinç seviyeleri yükseldikçe yediklerine, içtiklerine daha çok dikkat etmeye başladıklarını belirten MASUDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kızıl, “Artık maden suyunun eskiden olduğu gibi rahatlama algısıyla değil, sağlık algısıyla ve çok daha fazla tüketileceği bir gerçektir." dedi.
 
Maden suyunun doğal ve meyve aromalı olmak üzere iki tipte tüketiciye sunulduğunu ifade eden Kızıl, içerdiği yüksek miktardaki mineral nedeniyle hem doğal hem de meyve aromalı maden sularının tüketicinin tercihi olmaya devam edeceğini dile getirdi.
 
Türkiye'deki doğal maden sularının Avrupa'dakilere kıyasla çok daha fazla mineral içerdiğine dikkati çeken Kızıl, "Vatandaşlarımıza bol bol doğal maden suyu içmelerini tavsiye ediyoruz. Meyve aromalı doğal maden sularının da doğru bir tercih olduğuna inanıyoruz." ifadesini kullandı.