Kınık: Kurumsal Dönüşüm İçin Süreçlerimizi Tanımladık

15/03/2018 Paylaş:   

Kurumsal uygulama ve yazılım alanının lider şirketlerinden biri, aynı zamanda Kızılay’ın çözüm ortağı olan SAP firması tarafından Ankara’da bir forum gerçekleştirildi. Türkiye’de bilişim sektörünün en büyük etkinliklerinden birisi olan ve bu yıl “Akıllı Kurumlar” temasıyla düzenlenen SAP Forum Ankara’nın açılış konuşmasını ise Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptı. Kızılay’ın dijital dönüşüm için 630 süreç tanımladığını belirten Kınık, sıranın bu süreçlerin otomasyona aktarılmasına geldiğini belirtti.
 
Teknoloji, enerji ve savunma gibi alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda kamu ve özel sektör firma temsilcisinin katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada modern teknolojiye rağmen dünyada bugün medeniyet gerilemesi yaşandığına işaret eden Kınık, Kızılay’ın, toplumun felaketlere dayanaklılığını artırmak ve daha fazla kişiye daha iyi hizmetle ulaşmak için yeni iş modelleri geliştirdiğini vurguladı.
 
Kızılay’ın 150 yıldır faaliyetlerine ara vermediğini ve gelecek 10 yıllar için de teknolojik atılım yaparak yoluna devam edeceğini söyleyen Kerem Kınık, yeniden yapılanma konusunda profesyonel danışmanlık alarak 630 sürecin oluşturulduğunu kaydetti.
 
Genel Başkan Kınık, konuşmasının devamında şu noktalara değindi:
 
“Gelecekte, değerleri taşıyan, toplum için düşünen, toplumu önemseyen ve önceleyen markalar var olacak; diğerleri sahneden çekilecek.  O nedenle biz Kızılay olarak kendimizi yeniden konumlandırdık. Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız vardığınız yerin önemi yok. Vizyonunun ve stratejiniz yoksa bu işlere kalkışmayın derim. Bunun arkasında güçlü bir irade yoksa da bu işe girmeyin.”
 
Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü Kızılay’a
 
SAP Forum Ankara kapsamında farklı kategorilerde ödüller de verildi. “Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü”nü Türk Kızılayı, “Yılın Kurumsal Dönüşüm Projesi Ödülü”nü ise Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) aldı.