Siirt Şubesi Yüzleri Güldürdü

20/03/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı Siirt Şubesi, Siirt genelinde bulunan ihtiyaç sahibi 700 öğrenciye giyim ve ayakkabı yardımında bulundu.
 
Siirt Şubesi Yener Tanık’ın bizzat katıldığı Tillo ilçesinde bulunan İbrahim Hakkı İlkokulu'ndaki giyim malzemesi dağıtım programına Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Türk Kızılayı Tillo Şubesi Başkanı Veysel Aydın ve gönüllüler eşlik etti.
 
“Kızılay’a teşekkür ediyorum”  
 
Tillo'da da 50 öğrencinin yardımdan nasibini aldığını belirten Suay, "Bu yardımlarda emeği geçen Kızılay’a teşekkür ediyorum. Türk Kızılayı İstanbul Şubesi bu yardımlarla ismini duyurdu. Geçen ayda il merkezine okul öncesine yönelik 4 derslikli bir anaokulu yapmıştı.” dedi.
 
Desteğinden dolayı İstanbul Şubesine teşekkür eden Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık ise, yardımları ulaştırmaya devam ederek herkesin yüzünü güldürmeyi amaç edindiklerini ve herkesi mutlu görmenin Kızılay camiasını da mutlu ettiğini dile getirdi.
 
Vatandaşa Tatlı İkram
 
Siirt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce Abdulhakim Sancak Çarşı Camisi'nde, doğal afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlar ile şehitler için mevlit okutuldu. Türk Kızılayı Siirt Şubesi de mevlit programının ardından vatandaşlara tatlı ikramı yaptı.