Kızılay’dan Bağışçılarına Vefa

20/03/2018 Paylaş:   

Yurtiçi ve yurtdışındaki insani yardım çalışmalarını hayırseverlerin destekleriyle yürüten Kızılay, bağışçılarını da yalnız bırakmıyor. Türk Kızılayı’nın üst düzey yöneticileri, yaş olarak büyük ama kendileri çok genç olan bağışçılar ile bir araya geldi.
 
Yaşlı hayırseverlerinin yanında olan Türk Kızılayı, gerçekleştirdiği ziyaretler ve etkinliklerle bağışçılarını onurlandırıyor. Bu kapsamda Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, Kızılay’ın Akçakoca Yaşlılar Konukevi’nin sakinlerini ziyaret ederken, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ise anlamlı bir organizasyonla bağışçıları bir araya getirdi. Düzenlenen etkinlikle güzel bir gün geçiren bağışçılara, Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Hizanlıoğlu, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan, Genel Müdür Yardımcıları Alper Küçük, İlyas Yıldırım, Abdurrahman Yavuz Güvenlioğlu, şube başkanları, Kızılaycılar ve Kızılay gönüllüleri eşlik etti. Kızılay şubeleri de Yaşlılar Haftası dolayısıyla büyüklerimizin yanında oldu.
 
“Yaşlılarımıza her koşulda hizmeti bir borç biliyoruz”
 
Kızılay’ın Akçakoca Yaşlılar Konukevi’ni ziyaret eden Yönetim Kurulu Üyesi Tezdiğ, “Bize bugünümüzü emanet eden, geleceği inşa eden, geçmişin bilgisini bize veren değerlerimizdir. Özellikle toplumumuzda binlerce yıldan beri gelen bir kültür, bir gelenek, bir duygudur yaşlılarımıza hürmet ve saygı. Bizler onları yaşlı oldukları için değil atamız olduğu için de baş tacı ederiz. Anılarımızda her zaman saygı duyduğumuz bir yaşlı büyüğümüz vardır muhakkak. Bize tüm bu değerleri aşılayan, yaşatan yaşlılarımızın Yaşlılar Gününü kutluyorum. Hiç kuşku yok ki, Kızılayımızda da yaşlılar ayrı öneme sahip. Açtığımız tesislerde misafir ettiğimiz yaşlılarımız bizim için büyük bir kıymettir. Bağışçılarımızın önemli bir kısmı yine yaşlılarımızdır. Kızılay’a, Kızılaycılara verdikleri değer nedeniyle yaşlı bağışçılarımızın ellerinden bir kez daha öpüyor, onlara her koşulda hizmeti bir borç biliyoruz. Tüm yaşlılarımıza sağlıklı ömürler diliyorum.” ifadesinde bulundu.
 
“Biz hep birlikte bir aileyiz”  
 
Ankara’da düzenlenen etkinlikte bağışçılarla bir araya gelen Genel Müdür Altan ise, “Çok kıymetli Kızılay bağışçıları, hepiniz hoş sefalar getirdiniz. Kendinizi yaşlı hissetmeyin, Kızılay zaten 150 yaşında. Burada gençler, çocuklar. Onlar da aynı şekilde Kızılay’ın gönüllüleri, biz hep birlikte bir aileyiz. Bağışçılarımızla, gönüllülerimizle, çalışanlarımızla yöneticilerimizle bir aileyiz. Sizler Kızılay'a destek veren, Kızılay’ın yürümesi için emeğini, alın terini, toplumla paylaşan kıymetli büyüklerimizsiniz. Allah sizlerden razı olsun. Sıhhat ve afiyet içinde bir ömür size nasip etsin. Sadi Şirazi diye büyük bir şair var, ‘Dünyada yaşamaktan maksat bir nakış bırakmaktır’ der. Sizler de bir nakış bırakıyorsunuz. İnşallah hayrınız kıyamete dek devam eder. Sizlerin bu davranışı hem bizler için bir örnek, hem burada numunesi bulunan çocuklar için birer örnek hem çalışanlarımız için birer örnek. İnşallah bizler de sizlerin yolunda yürüyeceğiz, sizlerin yolunda geleceğe güzel şeyler bırakmaya gayret edeceğiz. Allah sizlerden çok çok razı olsun.” dedi.
 
Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında ülke genelindeki Kızılay şubeleri ve gönüllüleri de büyüklerimizin yanında olarak destek olmaya çalıştılar.