Kızılay İlk Yardım Eğitimcilerini Onurlandırdı

23/03/2018 Paylaş:   

Yurt genelindeki 300’ü aşkın şubesiyle ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırırken eğitim çalışmalarını da aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, çalışmalarıyla başarıya koşan şubelerini de onurlandırmayı ihmal etmiyor. Bu kapsamda en başarılı İlk Yardım Eğitim Merkezleri teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.
 
Geçtiğimiz yıl en çok eğitim ve seminer veren İlk Yardım Eğitim Merkezlerinin başarısını onurlandırmak adına düzenlenen törene Genel Sekreter Hüseyin Can, Genel Müdür Yardımcıları İlyas Yıldırım, Nurullah Okur, Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Antalya Şubesi Başkanı Cengiz Nizam, Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Dokunmazer, Elazığ Şubesi Başkanı Mehmet Kaymaz, Eskişehir Şubesi Başkanı Yüksel Girgin, Kâğıthane Şubesi Başkanı İbrahim Taş, Mamak Şubesi Başkanı Şükrü Can, Tuzla Şubesi Başkanı Mustafa Akman ve şubelere bağlı İlk Yardım Eğitim Merkezi mesul müdürleri katıldı. Törende Genel Sekreter Can, şube başkanları ve mesul müdürlere teşekkür belgesi verdi.
 
“Önemli olan yakaladığımız başarının ötesine ulaşmaktır”           
 
İlk Yardım eğitim çalışmalarının toplumu bilinçlendirme noktasında büyük önem taşıdığını vurgulayan Genel Sekreter Can, “En çok eğitim veren şube ve eğitim merkezlerimizi bugün burada ağırlıyoruz. Kızılay camiası adına başarılarından dolayı şubelerimizi ve ilk yardım eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. İnsanlar başarıyı yakalamak için yola çıkar. Ama önemli olan yakaladığımız başarının ötesine ulaşmaktır. Bu kapsamda hedeflerin de yukarıya çıkacağının inancındayım. İlk yardım konusunda kurum ve kuruluşlarla işbirliği protokolleri yapacağız. Bunun sonucunda daha fazla kişiye eğitim verebileceğiz. İlk yardım seminerlerine de ağırlık vermeliyiz.” ifadesinde bulundu.
 
2017 yılında ilk yardım eğitim hizmetleri kapsamında 25 ildeki 32 ilk yardım eğitim merkezi ile toplam 22.521 kişi ilk yardımcı, 74 kişi ilk yardım eğitmeni olarak yetiştirilirken, 29.486 kişiye de ilk yardım semineri verildi.
 
2017 Yılı En Çok Eğitim Veren İlk Yardım Eğitim Merkezi Sıralaması
 
1. Bursa Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi (2891 kişi)
2. Eskişehir Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi (2547 kişi)
3. Tuzla Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi (2027 kişi)
4. Ankara Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi (1748 kişi)
5. Mamak Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi (1572 kişi)
 
2017 Yılı En Çok Seminer Veren İlk Yardım Eğitim Merkezi Sıralaması
 
1. Elazığ Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi ( 10.250 kişi)
2. Ankara Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi ( 7255 kişi)
3. Bursa Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi ( 1908 kişi)
4. Antalya Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi (1749 kişi)
5. Kâğıthane Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi ( 810 kişi)