Vali Topaca’yla Genel Başkan Kınık’tan Ankara Aşevi’nde Yemek İkramı

29/03/2018 Paylaş:   

Ankara Ulucanlar’da bulunan ve Kızılay’ın Ankara Şubesi bünyesinde hizmet veren Dr. Cevat Naki Akkerman Aşevi’nde pişen öğle yemeğini Ankara Valisi Ercan Topaca ile Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ihtiyaç sahiplerine ikram etti.
 
İhtiyaç sahipleri için her gün yemek pişiren aşevi, günlük 7 bin kişiye üç çeşit sıcak yemek dağıtıyor. Kızılay çalışanları, aşevine gelemeyenlerin yemeklerini de evlerine kadar götürüyor. Bir asırdır hizmet veren aşevinin bugünkü yemek dağıtımına ise Ankara Valisi Ercan Topaca ve Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık katıldı. Dağıtıma Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ile Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu da eşlik etti.
 
Yemek dağıtımı esnasında Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, devletimizin bekası, ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin daima muzaffer olması için dua edildi.
 
Hayırseverlerin Desteğiyle Sıcak Yemek Dağıtılıyor     
 
Kızılay’ın ilk aş ocağı olan Ulucanlar semtindeki Dr. Cevat Naki Akkerman Aşevi, Kurtuluş Savaşı'nın başladığı 1919'da kuruldu. Aşevinde, hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek dağıtılıyor.