Samsun Şubesi’nden Eczacılara İlk Yardım Eğitimi

05/04/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı İlkyardım Eğitim Merkezi tarafından Samsunlu Eczacılara ilk yardım eğitimi verildi. Eğitime Eczacılar Odasına kayıtlı 24 Eczacı katıldı.
 
Şube Başkanı Dr. Habib Demirel,  “Geçtiğimiz aylarda Eczacılar Odası'nda Bölge Kan Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte ortak gerçekleştirilen kan bağışı ve ilk yardım konulu seminerin ardından, il genelinde bulunan Eczacılarımızdan sertifikalı ilk yardım eğitimi konusunda taleplerin gelmesi üzerine, Samsun Eczacılar Odası ile işbirliğinde sertifikalı eğitim programları gerçekleştirdik” dedi.
 
Genç Kızılaycılarla kahvaltı
 
Samsun Şubesi, Kızılay faaliyetlerinin sürekliliği için genç gönüllülerin varlığının çok önemli olduğunu hatırlatmak için kahvaltılı bir program düzenledi.
 
Kızılay gençliğine Kızılaycılık hakkında bilgi veren Şube Başkanı Dr. Habib Demirel, Kızılaycılık ve yardımlaşma kültürünün erken yaşta gelişmesi için eğitim çalışmaları yürüttüklerini söyledi. Demirel, Türk Kızılayı gençliğinin önümüzdeki dönem önemli görevler üstleneceğini dile getirerek, yapılacak faaliyetler ve yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi.