Haber Arşivi

5 / 4
06/04/2018

Suriye Ruh Sağlığı Derneği’yle İşbirliği

Suriye’deki insani yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Kızılay, daha etkin destek yürütmek için bir yandan da işbirlikleri yapıyor. Bu kapsamda imzalanan işbirliği protokolüyle Suriye Ruh Sağlığı Derneği’ne çalışmalarında destek olunacak.
 
Suriye’de yaşanan savaş ortamı nedeniyle mağdur olan Suriyelilerin normal hayatlarına dönebilmelerini desteklemek ve ruhsal dayanıklılıklarını güçlendirmek için gerek Suriye’de gerekse başka ülkelere giden Suriyelilere yönelik insani yardım faaliyetleri gerçekleştirmek ve başka ülkelerde meydana gelebilecek afetlerde birlikte çalışabilmek amacıyla Kızılay ile Suriye Ruh Sağlığı Derneği arasında işbirliği yapıldı.
 
Savaş mağduru Suriyeliler için hazırlanan işbirliği protokolüne Kızılay Genel Müdürü Dr İbrahim Altan ve Suriye Ruh Sağlığı Derneği Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Direktörü Psikiyatrist Dr. Mamoun Mobayed imza attı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ