Adanalı İşadamlarından Şefkat Nöbeti'ne Destek

09/04/2018 Paylaş:   

Adanalı iş adamları, Türk Kızılayı tarafından yürütülen "Şefkat Nöbeti" kampanyasına destek olmak amacıyla terör örgütünden kurtarılan Afrin'e, 4 tırlık yardım malzemesi bağışladı. 
 
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) üretim yapan iki firma, Afrin'deki ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere, içerisinde temizlik malzemesi, çocuk bezi ve meyve suyunun yer aldığı yardım malzemelerini Kızılay’a teslim etti. Malzemeleri bölgeye göndermek üzere düzenlenen törene Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir ile hayırsever işadamları Zühtü Doğrul ve Yalçın Bakır katıldı.
 
“Ayrım gözetmeksizin yardım ediyoruz”
 
Mazlum coğrafyalardaki insanların sofrasını zenginleştirmek için yardım faaliyetlerine devam edeceklerini söyleyen Genel Sekreter Can, “Türk Kızılayı olarak vatandaşlarımızın katkılarıyla dünyanın her yerine iyilik köprüleri kuruyoruz. Yurtiçindeki ve yurtdışındaki ihtiyaç sahiplerinin ırkına, rengine, cinsine ve inancına bakmadan kısacası ayrım gözetmeksizin yardım ediyoruz. Tüm bu hizmetleri milletimiz adına yapıyoruz. Şu anda Afrin'de de her gün 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtıyoruz.” diye konuştu.
 
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da, kurumun bütün yardım çağrılarına destek veren sanayici ve iş adamları ile bu organizasyonun hayata geçmesinde ciddi gayret gösteren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir'e teşekkürlerini ifade etti. Adana Şube Başkanı Saygılı, tören sonunda hayırsever işadamları Zühtü Doğrul ve Yalçın Bakır'a teşekkür plaketi verdi.