Eskişehir Şubesi Çocukları Sevindirdi

10/04/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi, Eskişehir’in Alpu ilçesindeki Osmaniye İlkokulu ve Bozanbey İlkokulu’daki ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık mont ve ayakkabı yardımında bulundu.
 
Flo Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’nin desteği ile Eskişehir Şubesi Başkanı Yüksel Girgin’in ev sahipliğinde gerçekleşen yardım dağıtımına, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Flo Mağazaları Müdürü Tahir Bayraksoy, bağışçı Atilla Annaç, Alpu Kaymakamı Ömer Özbay, Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş, şube yönetim kurulu ve gönüllüler katıldı.
 
“Çocuklarımızın sevinçlerine ortak olduk”
 
Kızılay’ın dünyanın dört bir tarafında yardım faaliyeti yürüttüğünü belirten Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, “Türk Kızılayı olarak insanlara yardım eli uzatmaya devam ediyoruz. Bugün burada çocuklarımızı mutlu ettik. Onların sevinçlerine ortak olduk. Bu sevincin gerçekleşmesine vesile olan Tahir beye ve Atilla beye eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını dile getiren Eskişehir Şubesi Başkanı Girgin ise,  “Gelen yardımları doğrudan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Bu doğrultuda katkılarını bizden esirgemeyen kıymetli hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
 
Öğrencilerin Mektupları Afrin’de
 
Eskişehir’deki Beyhan - Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinin Afrin’de görev yapan askerlerimiz için yazdığı mektuplar ve ördükleri bereler Şube Başkanı Girgin tarafından Mehmetçiğe teslim edildi.
 
Liseli gençlerin mektuplarını teslim alan askerlerimiz, okul müdürü ve öğrencileri arayıp teşekkürlerini ifade etti.

Afrin’e Su Desteği
 
Suriye’ye yönelik yardımlarını da sürdüren Eskişehir Şubesi, Madame Moss firmasının bağışıyla temin edilen iki tır dolusu içme suyunu da Afrinliler için Hatay’a gönderdi. 150 yıldır memleket adına tutulan nöbetin hayırseverlerin desteğiyle büyüyerek devam ettiğini dile getiren Girgin, yapılan bu bağıştan dolayı Madame Moss firmasına teşekkürlerini ifade etti.
 
Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Eskişehir’de Valilik önünde düzenlenen törene de katılan Eskişehir Şubesi, vatandaşlara lokum ikramında bulundu.