Kızılay’dan Halk Sağlığına Büyük Katkı

14/04/2018 Paylaş:   

Mülkiyeti Türk Kızılayı’nın olan, uzun yıllar İstanbul Zeytinburnu halkına hizmet veren poliklinik modern olarak yeniden inşa edildi. Türk Kızılayı ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle yeniden inşa edilen tesis İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Zeytinburnu Polikliniği olarak hizmet verecek.
 
Bin 715 metrekare alan üzerine bodrum ve zemin olmak üzere 8 kat olarak inşa edilen tesisin açılış törenine Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Belediye Başkanı Murat Aydın, sağlıkçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Törende bir konuşma yapan Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, “Bu dünyada insana hizmet etmek şereftir. Özellikle de insanın sıhhatine hizmet etmek şereflerin büyüğüdür. Zeytinburnu’daki bu sağlık hizmetinin günümüze kadar devam ettirilmesi de çok önemlidir” dedi. Tesisin yapıldığı araziyi Kızılay’a bağışlayan bağışçıları da unutmayan Kınık, tesiste sağlık hizmeti verecek olan İl Sağlık Müdürlüğüne, tesisin yeniden inşa edilmesini sağlayan Belediye Başkanına teşekkür etti.
 
Türkiye’nin kan ihtiyacı karşılanıyor
 
Genel Başkan Kınık, konuşmasının devamında şunları söyledi: “150 yıllık Hilal-i Ahmer olarak 3 milyon ünite kanı bin 300 hastanenin kapısına her gün düzenli olarak teslim ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız artık sağlık hizmetlerini en modern şekilde hastanelerinde karşıladığı için biz de Kızılay olarak daha çok yan hizmetler dediğimiz sağlıklı yaşlanma, evde bakım, kan hizmetleri gibi alanlara yöneldik. Bu yeni sağlık polikliniğimizden hizmet alacaklara şimdiden acil şifalar diliyorum. Bu binada hizmet verecek olan meslektaşlarıma da kolaylıklar diliyorum.”
 
Belediye Başkanı Murat Aydın da ilçe halkına hizmet verecek olan modern tesisin inşasına katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, bu konuda büyük destek veren Kızılay Genel Başkanına teşekkür etti.