Toplum Merkezi Çocukları Galatasaraylı Futbolcularla Buluştu

17/04/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın İstanbul’da bulunan Sultanbeyli Toplum Merkezi’ndeki Çocuk Dostu Alan’da eğitim gören çocuklar, Avrupa Birliği ortaklığı ile hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Galatasaray futbol takımının antrenmanını ziyaret etti.
 
Sultanbeyli Toplum Merkezi’ndeki imkânlardan yararlanan çocuklar, Galatasaray Futbol Takımı'nın Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşı için Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı hazırlıklara katılarak futbolcularla tanışma fırsatı buldular. Galatasaray Futbol Takımı'nın teknik direktörü Fatih Terim, teknik heyet ve futbolcuların bulunduğu etkinlikte, çocuklara Fatih Terim tarafından isimlerinin yazılı olduğu birer forma ve futbol topu hediye edildi.
 
“Kızılay'a teşekkürler”
 
Kızılay’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Terim, “En başta tabii 150 yıldır insanlara yardım eden büyük fedakarlıklarla katkıda bulunan dünyanın en önemli kuruluşlarından biri olan Kızılay'a bu güzel davranışından dolayı bir Türk vatandaşı olarak çok teşekkür etmek istiyorum. Yardıma ihtiyacı olan insanların hep yardımına koştular. Bugün dünyada da en önemli yardım kuruluşlarından bir tanesi. Türkiye'nin de göz bebeği. O yüzden emeği geçen bütün Kızılay hizmet edenlerine teşekkür ediyorum. Tabii işler çocuk olunca çok daha başka bir boyut ortaya çıkıyor. Biraz empati yapınca insanın vicdanı bunu kabullenmiyor açıkçası. Onları burada biraz da olsa gülümsetebildiysek ne mutlu bize. Gönül ister ki ömürlerini mutlu geçirsinler.” dedi.