Kasım Bebeğin Tedavisine Başlandı

20/04/2018 Paylaş:   

Doğu Guta'daki saldırılarda annesini kaybeden ve yüzünden ağır yara alan, Doğu Guta saldırıların simge ismi Kasım bebeğin tedavisi için ilk adım atıldı. Kasım bebeğe Türk Kızılayı her türlü desteği veriyor.
 
Suriye’nin Doğu Guta bölgesinde saldırıların hedefi olan onbinlerce sivilden biri olan 2 yaşındaki Kasım bebek, geçtiğimiz haftalarda Türk Kızılayı tarafından Türkiye’ye getirilerek, ailesiyle birlikte koruma altında alındı. Şu an Ankara’da Türk Kızılayı gözetiminde olan Kasım bebek, saldırının yüzünde bıraktığı izlerin tedavisi için gün sayıyor.
 
Saldırıda annesini kaybeden, şu an babası, dedesi ve büyükannesi ile Ankara’da hayatına devam eden Kasım bebeğin tedavisine ilişkin bilgi almak üzere Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük aileyi ziyaret etti.
 
“Kasım Bebek ve ailesi için bizler elimizden geleni yapacağız”
 
Ankara’da Kasım bebek ve ailesi ile bir araya gelen Küçük, aile ile sohbet etti, ailenin karşılaştığı zorlukları dinledi. Kasım bebek ile vakit geçiren Küçük, Toplum Merkezi çalışanları ile birlikte ona hediyeler verdi. Kasım bebek ve ailesi için Kızılay’ın elinden geleni yapacağını belirten Küçük, tedavinin en iyi şekilde sonuçlanması dileğinde bulundu.