Suriyeli Çocukların Futbol Sevinci

20/04/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve Galatasaray Kulübü tarafından düzenlenen organizasyonda Suriyeli ve Türk çocuklar, Galatasaray ile Teleset Mobilya Akhisarspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçını statta izledi.
 
Kısa bir süre önce Galatasaraylı futbolcular ve teknik direktör Fatih Terim ile antrenmanda bir araya gelen çocuklar bu defa Ziraat Türkiye Kupası maçında sevinçlerini paylaştı. Türk Kızılayı Toplum Merkezleri bünyesinde bulunan Çocuk Dostu Alan’da çeşitli eğitimler alan çocukları Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Yurdabekçi, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals ve Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Şenkal yalnız bırakmadı.
 
Kızılay Toplum Merkezlerinden gelen 75 çocuk, maçı Türk Telekom Stadı'nda seyretti. Büyükelçi Christian Berger organizasyon hakkında şunları kaydetti: "Galatasaray'a, bu çocuklara belki de hayatlarının en güzel günlerinden birini yaşatmak adına kapılarını açtığı için müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Mülteciler ile ev sahibi toplulukların yaşam koşullarını iyileştirmek için Türk Kızılayı ile ortak olmaktan onur duyduğumuzu da belirtmek isterim. Çocukların bu maçı zevkle izlediklerini ve bugünün onlara gerekli ilhamı vereceğini umut ediyorum. AB, Türk ortaklarıyla birlikte bu insanların hayatlarını daha iyi hale getirme sürecinde birlikte çalışmaya devam edecektir.”