Kızılay ve Ensar Vakfı Suriyeli Çocukların Yüzünü Güldürdü

29/04/2018 Paylaş:   

150 yıldır ayrım gözetmeksizin dünyanın dört bir yanındaki yardım çalışmalarına devam eden Türk Kızılayı, Suriye halkına desteğini sürdürüyor. Kızılay, Ensar Vakfı ile ortak yürüttüğü proje ile Suriyeli çocukların yüzünü güldürdü. 
 
“Gülümseten Emek” projesi adıyla hayata geçirilen proje, geçtiğimiz ocak ayında Genç Ensar Vakfı’nın 170 şubesinde gençlerin ve hanımların destekleriyle başlatıldı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki gönüllüler tarafından el emeğiyle 8 bin 800 oyuncak bebek üretildi. Tuzla Akfırat’ta bulunan Kızılay Lojistik Merkezi’nde toplanan bebekler, Azez’deki kamplarda yaşayan çocuklara ulaştırıldı. Ayrıca Elbil köyündeki okulda bulunan öğrencilere de dağıtım yapıldı. Ensar Vakfı hediyeleri dağıtırken Türk Kızılayı da hijyen malzemesi dağıttı.  Azez’de bulunan mülteci kamplarındaki dağıtıma, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Genç Ensar Kız Komisyonu ve Hanımlar Komisyonu gönüllüleri katıldı. 
 
Kızılay’ın yardım eli Suriyeli çocuklara uzandı
 
Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, “Proje kapsamında hazırlanan oyuncak bebekler sayesinde kamplarda yaşayan ihtiyaç sahibi, kimsesiz, sosyal imkânlara ulaşma şansı olmayan mülteci çocuklara destek olmak amaçlandı. Bu güzel çocuklara bu zor dönemde yalnız olmadıklarını ve çok değerli olduklarını hissettirmek istiyoruz. Böylece bir nebze de olsa yaşadıkları travmayı atlatmalarını sağlayabilmek en büyük arzumuz. Kızılay’ın yardım eli daima Suriyeli çocukların üzerinde olacak. Bu anlamlı çalışma için Ensar Vakfı ve gönüllülerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Ensar Vakfı Gençlik Proje ekibi ayrıca kampta bulunan öğrenciler için kırtasiye hazırlığı yapacak, oyun parklarının kurulması için çalışacak.