Kızılay Türkiye - Avustralya Dostluk Heyetini Ağırladı

01/05/2018 Paylaş:   

Çanakkale Kara Savaşları'nın 103. yılı dolayısıyla Türkiye’de bulunan ve Anzak Koyu’nda Şafak Ayini’ne katılan Avustralya Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Heyeti, Türkiye’nin insani yardımda gösterdiği titiz çalışmaları yerinde görebilmek için Türk Kızılayı Toplum Merkezi’ni ziyaret etti.

Suriye’deki insani krizin zararlarını azaltmak içi çaba gösteren ve bu konuda 213 milyon Avro yardımda bulunan Avustralya’yı temsilen ziyaret gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Hizanlıoğlu ve Türk Kızılayı çalışanları ile yenilen öğle yemeğinin ardından Suriyelilere ve ülkemizdeki diğer sığınmacılara toplumsal uyum ve mesleki eğitim veren, hukuki haklarını öğreten, psikososyal destekte bulunan 15 merkezden biri olan Türk Kızılayı Ankara Toplum Merkezi ziyaret edildi.

Ankara Toplum Merkezi’nde heyete Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük ev sahipliği yaptı.   Kızılhaç Kızılay Hareketi İşbirlikleri Program Koordinatörü Kamil Erdem Güler, Türk Kızılayı’nın Suriyeliler ile ilgili yapmış olduğu insani yardım çalışmalarını ve Toplum Merkezlerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Avustralya – Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Heyeti Başkanı Chris Hayes, yapılan sunumunun ardından Türk Kızılayı’nın yapmış olduğu çalışmalardan övgüyle bahsetti, “Türk Kızılayı’nın Suriye operasyonu kapsamında yürüttüğü insani yardım çalışmaları gerçekten çok etkileyici, aynı zamanda çok önemli” yorumunda bulundu.