Şahinbey Belediyesi’nden Kan Bağışına Destek

08/05/2018 Paylaş:   

Ülke kan ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan Kızılay’ın, kan bağışı sayısı kurumsal destekçileriyle daha da büyüyor. Kan bağışı çalışmalarına her zaman destek veren Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi de bir günde 2342 ünite kan bağışı alınmasını sağladı.
 
Gaziantep’teki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda başlayan kampanyada Kızılay, 15 doktor ve 75 flebotomistten oluşan ekibini görevlendirdi. Binlerce kişinin doldurduğu meydanda adeta panayır havası yaşandı. Mehter Takımı’nın konser verdiği, müzikler eşliğinde halk oyunlarının oynandığı meydanda kan bağışı etkinliği geç saatlere kadar sürdü. Gün sonunda ise 2342 ünite kan bağışına ulaşıldı. Belediye, 2009 yılından bu yana düzenlediği kampanyalarla ise toplamda 12060 ünite kan bağışı yapılmasını sağladı.
 
“Şifasına vesile olacağınız 2342 x 3 kişi için gönülden şükranlarımızla”
 
Şahinbey Belediyesi’nin kan bağışına desteğini sosyal medya üzerinden kutlayan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “2342 iyi kalpli insan Şahinbey Belediyesi ve Mehmet Tahmazoğlu başkanımın organizasyonu ile Kızılay’a kan bağışladı. Bu sayı bir rekor olmanın ötesinde çok özel ve çok erdemli bir davranış. Şifasına vesile olacağınız 2342 x 3 kişi için gönülden şükranlarımızla.” ifadelerini kullandı.
 
“Özel ve kutsal bir görev”
 
Kan bağışı kampanyasına destek olan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, “Bizde düzenli bir şekilde kan bağışında bulunuyoruz. Öncelikle Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz. Kan bağışı çok özel ve kutsal bir görev. Hem kendi sağlığımız için önemli, hem de bir hayatın yaşama tutunmasına vesile oluyoruz. Şahinbey Belediyemize, Kızılayımıza ve özellikle kan veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 
“Kan bağışı hayat kurtarır”
 
Kentin kan bağışlarıyla kendi ihtiyacını karşılar duruma geldiğini belirten Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “62 çadırda 119 sedyenin kullanıldığı organizasyonda doktor ve hemşirelerin yanı sıra 600'e yakın gönüllü destekçi çalışmalara katkı sağladı. Vatandaşlarımız ve kurumlarımız kan bağışı kampanyamıza oldukça yoğun ilgi gösteriyorlar. Kan bağışının hayat kurtardığını unutmayalım.” diye konuştu.