Anneler Günü’nde Anlamlı Etkinlik

14/05/2018 Paylaş:   

Kızılay çalışanları ve gönüllüleri bu Anneler Günü’nde de anneleri yalnız bırakmadı.
 
Kızılay’ın Samsun’daki kampında düzenlenen Anneler Günü etkinliğiyle şehit, mülteci ve Kızılay gönüllüsü anneler bir araya geldi. Şehit anneleriyle sohbet eden Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, annelere gül verdi. Renkli görüntülerin oluştuğu programda Kınık, söylenen şarkılara da eşlik etti. Programa, şube başkanları, Kızılaycılar ile gönüllüler de eşlik etti.
 
“Kızılay, dünyadaki annelerin acısını dindirmek için çalışıyor”
 
150 yıllık iyilik çınarı olan Kızılay’ın Arakan’dan Haiti’ye, Kafkaslar’dan, Balkanlar’dan Afrika’nın güneyine kadar yardımlarını sürdürdüğünü, tüm dünyadaki annelere yardım etmek için çaba harcadığını anlatan Kınık, “Bugün Yemen’de, Somali’de, Irak’ta, Suriye’nin içinde annelerimiz göğüslerindeki sütler kuruduğu için yavrularını emziremeyecek duruma geldiler. Onlar elinde ne varsa yavrularına verdikleri için kendileri muhtaç duruma düştüler. Bugün annelerimizi hatırlıyoruz ve onların ellerinden öpüyoruz. Bugün yavruları için gözyaşı döken, Allah’a dua eden, oradan bir sığınak arayan annelerimizi de unutmuyoruz. Kızılay, dünyadaki annelerin acısını dindirmek, ihtiyacını gidermek, onurunu korumak, çocuklarına ve kendilerine koruma sağlamak için çalışıyor. Sadece Suriye’de İdlib’de 12 tane yetimhanemizde 9 bin dul ve yetime koruma sağlıyoruz. Irak'ta, Arakan’da, Somali'de 10 binlercesine kol kanat geriyoruz, yardım ulaştırmaya gayret ediyoruz.” dedi.
 
Tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayan ve anneliğin önemine değinen Kınık, “Sıkıntılara göğüs geren annelerimiz, hepinizin ellerinden, hepinizin ayaklarınızın altından öpüyoruz.” diye konuştu.
 
Kızılay Şubeleri de Anneleri Yalnız Bırakmadı
 
Kızılay’ın ülke geneline yayılmış olan şubeleri tüm özel günlerde olduğu gibi Anneler Günü'ne özel etkinlikler de düzenledi. Kızılay gönülleri, anneleri ziyaret ederek onlara çiçek hediye etti.