Manisa Şubesi’nden Köy Okuluna Yardım

17/05/2018 Paylaş:   

2 El 1 Okul projesi kapsamında birçok okulun ihtiyaçlarını gideren Türk Kızılayı Manisa Şubesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Türk Kızılayı Topluluğu üyeleriyle Manisa’nın Düzlen Köyü’nde bulunan Düzlen İlkokulu’nu yardım ettiler. Okulun boya işlerini yapan Kızılay gönüllüleri, öğrencilerle de oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirdiler.
 
Kızılay olarak ihtiyacı olanın her zaman yanlarında olduklarını belirten Manisa Şubesi Başkanı Cemal Kahraman, “Düzlen İlkokulu öğretmeni Merve Hanım’ın talebiyle okulun boya ve badana ihtiyacını gidermeye karar verdik. Gönüllü öğrencilerimizin de katılımlarıyla bu güzel faaliyetimizi gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu üyemiz olan Fatma Nuran Nüfusçu başkanlığındaki Kadın Kollarımız da sağ olsunlar bir bağışçımızın da katkısıyla okuldaki tüm çocuklara ayakkabı hediye ettiler.  Boya badana işlerimizde şubemize destek olan Sipil İnşaat Mühendislik A.Ş. ile Yapınet İnşaat Mühendislik Ltd. Şti firmalarına, diğer bağışçılarımıza ve tüm gönüllülerimize teşekkür ederiz.” ifadesinde bulundu.
 
“Kızılay’a teşekkürler”
 
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Türk Kızılayı Topluluğu Başkanı Esra Karalı, “Kızılay gönüllüleri olarak sık sık köy okullarına gitmeye çalışıyoruz. Gönüllülerimizle birlikte okulun boya ve tadilat işleri haricinde okulun kitap, kitaplık, perde ve anasınıfı için minder gibi ihtiyaçlarını da giderdik. Tabi tüm bunları derslerimizden kalan zamanlarda yapmaya çalışmak biraz yorucu olsa da çocukların yüzündeki gülümsemeyi görmek hepsine değiyor.” diye konuştu.
 
Düzlen İlkokulu öğretmeni Merve Rabia Gül ise okullarına olan bu destekten memnun olduklarını belirterek “Öğrenciler ve veliler adına Türk Kızılayı’na ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kızılay Topluluğu’na ne teşekkür ediyoruz.” dedi.