Siirt Şubesi Sosyal Yardımlarını Sürdürüyor

17/05/2018 Paylaş:   

İhtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetlerine devam eden Türk Kızılayı Siirt Şubesi, Kayabağlar Anaokulu’ndaki minik öğrencilere giyim malzemesi dağıttı.
 
Kayabağlar Anaokulu’nda ihtiyacı olduğu tespit edilen öğrencilere İstanbul Şubesi’nin gönderdiği giyim malzemesinin yanı sıra kırtasiye malzemesi ve oyuncak dağıtımı yapıldı. Türk Kızılayı Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık’ın ev sahipliğinde gerçekleşen dağıtıma Kurtalan Kaymakamı Musa Üçgül ile eşi Neslihan Üçgül, Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat ve Siirt Üniversitesi Kızılay Topluluğu üyeleri de eşlik etti.
 
Suç Mağduru Çocuklar İçin İşbirliği
 
Siirt Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan suç mağduru ve annesinin yanında kalan çocukların giyim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık ve Siirt Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Nami Kars işbirliği protokolüne imza attı.
 
Yeni Doğan Bebeklere Sevgi Bohçası
 
Siirt Devlet Hastanesi’nde doğum yapan ihtiyaç sahibi annelere ve bebeklerine, içerisinde öncelikli ihtiyaçları olan temel hijyen malzemesi, giyim malzemesi ile battaniye olan Sevgi Bohçası verilmesine ilişkin Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık ve Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Şeyda Kayhan tarafından bir protokol imzalandı. Protokolle devlet hastanesinde doğum yapan anne ile bebeğinin temel ihtiyaçları, bebeğin doğmasıyla birlikte karşılanacak.