Mescid-i Aksa’da Kızılay İftar Sofrası

21/05/2018 Paylaş:   

Ramazan’da dünyanın birçok noktasında gıda yardımlarına başlayan Türk Kızılayı, onbinlerce Müslümanı bir araya getirecek iftar sofralarını da kurmaya başladı. Bu sofralardan biri de Mescid-i Aksa’da kuruldu.
 
Geçen yıl Mescid-i Aksa’da birkaç defa iftar sofrası kuran, bu yıl ise bir aylık bir planlama yapan Türk Kızılayı, hayırseverlerin desteğiyle planını hayata geçirmeye başladı. Ramazan’ın ilk gününden itibaren kurulan iftar sofraları binlerce inananı buluşturdu. Her noktası kutsal olan Mescid-i Aksa’da kurulan Kızılay iftar sofralarını Filistin halkının yanı sıra dünyanın dört bir tarafından gelen ziyaretçiler de memnuniyetle karşıladı.
 
Hayırseverler, Mescid-i Aksa’da iftar sofrası kurmak istediklerinde Kızılay’a bağış yapabilecek. Bir iftar sofrasında 500 kişi için bağış yapmanın bedeli 25.000 TL. Bağış yapmak isteyenler daha fazla bilgiyi kizilay.org.tr web sitesinden alabilecek.
 
İftar programının yanı sıra Filistinli ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kolisi dağıtımı da yapacak olan Türk Kızılayı, ihtiyaç sahibi ailelerin bir aylık ihtiyacını karşılamaya yetecek gıda kolilerini Gazze ve Kudüs'te kısa bir süre sonra dağıtmaya başlayacak.
 
Yurtiçinde de iftar sofraları kuruluyor
 
Sadece Mescid-i Aksa’da değil Arakan’da, Somali’de ve daha birçok coğrafyada iftar sofraları kuran Türk Kızılayı, yurt içinde de geniş katılımlı iftar programları organize ediyor. Batman, Elazığ, Ankara, Kocaeli ve daha birçok ilde iftar sofraları kuran Kızılay, her gün onbinlerce insanı aynı sofra etrafında buluşturuyor.