Haber Arşivi

5 / 0
24/05/2018

Ramazan Gıda Yardımları Batman’da Hızla Devam Ediyor

Ramazan’ın ilk gününden bu yana yurt içinde ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya, gıda başta olmak üzere ihtiyaç malzemeleri ulaştırmaya çalışan Türk Kızılayı, çalışmalarını titiz bir şekilde sürdürüyor.
 
Bölgelerde gerçekleştirilen yardım dağıtım çalışmalarına Yönetim Kurulu Üyeleri de katılıyor.
 
Batman’da gerçekleştirilen yardım dağıtımlarına katılan Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, “Tüm Türkiye’de ekiplerimiz ve şubelerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi aileleri tespit ettik. Batman’da da bu konuda titiz bir çalışma yapıldı. Hayırseverlerin yardımlarını Kızılay olarak, bir an önce adreslerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Ramazanın bereketini tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak, onların sofralarını da bereketlendirmek boynumuzun borcu. Şu an ekiplerimiz dünyanın dört bir tarafında mazlumlara yardım için seferber. Ben de bu çalışmaya destek vermek için hane ziyaretleri yapıyorum. Ziyaretlerim Ramazan ayı boyunca sürecek. İnşallah bu Ramazan’da daha fazla insanın gönlünü yapmak nasip olur. Bağışçılarımıza bu noktada teşekkür ediyorum. Veren el ile alan el arasında güvenli bir köprü olan Kızılayı tercih etmeleri hepimizi gururlandırıyor” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ