Kızılay İftar Sofrası Batman’da Vatandaşları Buluşturuyor

30/05/2018 Paylaş:   

Türkiye'nin dört bir tarafında Ramazan yardımı yapan, iftar sofraları kuran Türk Kızılayı, Batman'da da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 
İhtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzatan Kızılay, Batman Belediyesi ile birlikte her akşam iftar sofraları da kuruyor. Atatürk Parkında binlerce Batmanlıyı buluşturan, birlik ve beraberlik mesajı veren Kızılay, vatandaşların da takdirini topluyor.
 
Atatürk Parkında gerçekleştirilen iftar programına Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ de katıldı. İftarını, Kızılay ve Batman Belediyesinin birlikte kurduğu sofrada yapan, orucunu açan Tezdiğ, vatandaşlara yemek servisi yaptı, iftar öncesinde ve sonrasında vatandaşlarla sohbet de etti.
 
Tezdiğ; "Bu Ramazan Batman halkı ile bir ay boyunca bir arada olacağız. Her gün bir mahallemizde bu buluşmaya ev sahipliği yapacağız. Sadece olağan üstü dönemde değil olağan dönemde de vatandaşlarımızla bir arada olmak için bu iftar programı önemli bir organizasyon. Batman Belediye Başkanımıza bu işbirliğinden dolayı teşekkür ediyor, halkımızı iftar programlarına davet ediyorum" dedi.
 
Ramazan yardımlarının da hızla sürdüğünü sözlerine ekleyen Tezdiğ, il genelindeki ihtiyaç sahipleri için planlanan Ramazan gıda yardımı dağıtımlarına da katıldı.