Kızılay Suç Mağduru Çocukların Yanında

01/06/2018 Paylaş:   

Yurt içi ve yurt dışındaki Ramazan yardımlarına devam eden Türk Kızılayı, Ankara Çocuk Eğitim Evi’ndeki çocuklara da destek oluyor. Çocuklara yönelik yardımlarını sürdüren Kızılay, düzenlenen iftar programının yanı sıra tefrişatını yaptığı oyun alanının açılışını da yaptı.
 
Suça yönelmiş çocukların yeniden suç işlemesini önleyici hizmetlerin geliştirilmesi ve topluma yeniden kazandırılması amacıyla Adalet Bakanlığı ile işbirliği içinde olan Kızılay, Sincan’daki Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde bulunan Ankara Çocuk Eğitim Evi’ndeki suça sürüklenmiş çocuklarla aynı sofrada bir araya geldi. Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hayırseverlerin bağışlarıyla gerçekleştirilen iftar organizasyonuyla aynı sofrada buluşan çocuklar için ayrıca oyun alanı da kuruldu.
 
İftar programı ve tefrişatı Kızılay tarafından yapılan oyun alanının açılışına Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcıları İbrahim Özer, İlyas Yıldırım, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yapıcı, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Aytekin Cenikli, Cumhuriyet Savcısı Beşir Çiflik ve çok sayıda davetli katıldı.