Kızılay Şubeleri Ramazan Yardımlarını Sürdürüyor

01/06/2018 Paylaş:   

Yardımlarını yıl boyunca sürdüren ve yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin yarasına merhem olan Türk Kızılayı şubeleri, Ramazan nedeniyle çalışmalarını arttırdı. Daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için organize olan şubeler, dağıttıkları yardımlarla Ramazan sofralarına katkıda bulunuyor.
 
Adana, Ankara, Ardanuç, Antakya, Aydın, Bartın, Bayrampaşa, Bingöl, Çubuk, Dörtyol, Erzincan, Giresun, İskenderun, İzmir, Karabük, Kastamonu, Karşıyaka, Kula, Malatya, Manisa, Ödemiş, Rize, Salihli, Sakarya, Seyhan, Şanlıurfa, Siirt, Tekirdağ, Yenimahalle, Atabağ, Erenler, Şaphane, İstiklal ve daha birçok şube ve temsilcilik Ramazan’ın ilk gününden itibaren ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyor. Türk Kızılayı Genel Merkezi’nden gönderilen gıda kolilerinin yanı sıra, hayırseverlerin bağışı olan gıda malzemelerini dağıtan şubeler, anlaşmalı zincir marketlerde de farklı bir çalışmayı yürütüyor. Anlaşmalı zincir marketlerde stant açarak vatandaşları Ramazan gıda kolisi bağışı yapmaları için teşvik eden şubeler, bağış olarak aldıkları gıda kolilerini de zaman kaybetmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Gıda yardımlarının yanı sıra iftar organizasyonları da yapan şubeler, vatandaşları aynı sofrada buluşturdu.
 
Gönüllüler Destek Veriyor
 
Kızılay’ın gönüllüleri de Ramazan yardım çalışmalarına destek veriyor. Kurulan stantlarda gün boyu gıda kolisi bağışı alan gönüllüler, ev ziyaretleriyle ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor, gıda kolilerini ve diğer ihtiyaç malzemelerini teslim ediyor.
 
Şubeler, gıda kolisine ek olarak, Kızılay’ın kurban etlerinden yaptığı kavurma konservelerini de ihtiyaç sahiplerinin iftar sofrasına taşıyor. Diğer tarafta ise, aşevlerinde yemek hizmeti veren Kızılay şubeleri, aşevine gelemeyecek olanların evine iftar ve sahur için yemek ulaştırıyor.